רמב"ם | הקריה הרפואית לבריאות האדם

וידאו עמוד הבית

 

 

אודות רמב"ם

הקריה הרפואית רמב"ם, מקום בו רפואה, טכנולוגיה ואנושיות חוברים יחדיו לקידום הבריאות ואיכות החיים בארץ ובעולם, למען עתיד טוב יותר, למען האדם.

רמב"ם נוסד בשנת 1938 והוא כיום בית חולים ממשלתי אוניברסיטאי, בן 1,000 מיטות, הגדול ביותר בצפון מדינת ישראל, המשמש כבית חולים על אזורי עבור 12 בתי חולים. משרת למעלה משני מיליון אזרחים, חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון וכן את חיילי האו"ם וחיילי הצי השישי של צבא ארה"ב.
הרמב"ם, שהיה איש מדע ורפואה, פילוסוף ומנהיג דגול, מהווה עבורנו השראה יומיומית ואנו פועלים על פי משנתו וערכיו: מתן כבוד לאדם באשר הוא, הענקת טיפול רפואי איכותי, הפצת הידע הרפואי לקהילה וחינוך הדורות הבאים.

הניסיון שנצבר במלחמות ישראל ובאירועים רבי נפגעים, הפך את רמב"ם למרכז מצוינות בטיפול בנפגעי טראומה, מה שהביא בהמשך, להקמת בית הספר הבינלאומי לטראומה של רמב"ם, שהוא בעל שם עולמי בתחום. ברמב"ם מטופלים יותר נפגעי טראומה מאשר בכל בית חולים אחר בישראל ואחוז השורדים מתוכם הוא הגבוה ביותר.

שיתופי הפעולה שלנו עם מוסדות אקדמיים רפואיים מהמובילים בעולם יחד עם תעשיות טכנולוגיות רפואיות בינלאומיות, יוצרים קרקע פורייה לחדשנות, להתפתחות ולהצלחה בתחומי המחקר והרפואה ולקידום הדור הבא של הרפואה בישראל.

רמב"ם והפקולטה לרפואה של הטכניון ע"ש ברוך ורות רפפורט ומכון רפפורט למחקר במדעי הרפואה ממוקמים בקמפוס אחד. שלושת המוסדות הללו בשילוב שותפות אקדמית עם הטכניון ועם חברות טכנולוגיות מובילות בעולם בתחום הרפואה, הופכים את החזון המדעי למציאות:

  • חברת Given Imaging ורמב"ם מפתחים את ה- PillCam, גלולת הווידאו לאבחון מחלות במערכת העיכול.
  • יחד עם המחלקה הרפואית הבינלאומית של חברת GE, רמב"ם עוסק בפיתוח של ה- SPECT-CT , מכשיר הדמיה ייעודי ללב, המסייע באבחון של מחלות לב כליליות.
  • שימוש בתאי גזע כדי לבדוק את ההשפעה של תרופות חדשות ויעילותן ברפואה מותאמת אישית.
  • שימוש במיפוי גנטי לגילוי מוקדם של מחלות תורשתיות כגון סוכרת ואי ספיקת כליות.
  • פיתוח חיסון כנגד סרטן, כחלק מפרויקט מחקר ישראלי-אמריקאי. אם יוכתר בהצלחה, חיסון זה ישנה את פני הרפואה בטיפול בסרטן כפי שאנו מכירים אותו כיום..

כל הפרויקטים האלה, ועוד רבים, נכללים בחזון וביעדים של הקריה הרפואית רמב"ם ליצירת תקוות חדשות ברפואה הן בארץ והן בעולם – למען האנושות כולה.

הקריה הרפואית רמב"ם. ממשיכים להוביל קדימה!

 

 

סטטיסטקה

 

 

עומס במיון

כאן מוצג המצב העדכני של העומס במיון בית החולים רמב"ם, עם הערכה למשך השהייה הכולל הצפוי למבקרים במיון מההגעה ועד השחרור. הממתינים מתקבלים בהתאם לסדר ההגעה, עם עדיפות למקרים דחופים.
עומס קל
עומס בינוני
עומס כבד
עומס כבד
עומס בינוני
עומס קל
עדמעל 3 שעות
שהייה
נכון ליום חמישי
18:12   |   23.09.21