דוד רטנר

דוד רטנר

מספר טלפון של דוד רטנר04-7772718

היחידה לדוברות וקשרי ציבור מהווה חלק אינטגרלי מהנהלת המרכז הרפואי רמב"ם, שהציבה את טיב היחסים עם התקשורת ואת חשיבות העברת מסרים הקשורים לבריאות הציבור גבוה בסדר העדיפות שלה.
הדובר ומנהל קשרי הציבור הוא דוד רטנר, לשעבר כתב בעיתון "הארץ", נשוי + 2, בעל תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה ותואר שני בתקשורת. רטנר הצטרף לרמב"ם באמצע שנת 2006.
היחידה לדוברות ויחסי ציבור אחראית על הקשרים עם התקשורת המקומית, הארצית והבינ"ל. כמו כן עוסקת היחידה, בשיתוף פעולה עם יחידות יחסי הציבור והשיווק של רמב"ם, בקידום פרויקטים שיווקיים והסברתיים – גם לקהילה הרחבה וגם לאוכלוסיית עובדי המרכז הרפואי.
במלחמת לבנון השנייה (2006) עברה יחידת הדוברות וקשרי הציבור "טבילת אש" חסרת תקדים מבחינת היקף המגעים בין התקשורת הישראלית והבינ"ל ובין המרכז הרפואי רמב"ם. העובדה שרמב"ם היה בית החולים המרכזי בצפון ישראל וככזה טיפל ברוב הפצועים הקשים של הצבא ושל האוכלוסייה האזרחית, תוך שהוא בעצמו מטווח ע"י האויב, הביאה איתה חשיפה עצומה לבית החולים. המלחמה, שהייתה מלחמת העורף הראשונה שידעה ישראל והראשונה שבה כל כך הרבה כלי תקשורת "מקוונים" נטלו חלק, חייבה את היחידה לדוברות וקשרי ציבור "לכתוב מחדש" את תורת העבודה של דובר במרכז רפואי גדול מול כלי התקשורת. המלחמה הראתה שלדובר במתקן רפואי שנמצא בחזית העורף יש תפקיד חשוב בהסברה והרגעת הציבור, וגם סיוע למאמץ ההסברתי הלאומי – כל זאת, ברוב המקרים בזמן אמיתי. היחידה לדוברות וקשרי ציבור היא כיום חלק בלתי נפרד ממערך ההכנה למקרי חירום.
העיסוק העיקרי של היחידה לדוברות וקשרי חוץ הוא לייצא את הידע והמידע על מוקדי ההצטיינות והמחקרים שנעשים ברמב"ם לתועלת הציבור.

דובר רמב"ם עומד לשרותכם 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה.