כאבי אגן כרוניים - המחלות והבעיות

להלן הסבר על הבעיות והמחלות השונות המטופלות במרפאה:

כאבי אגן ושלפוחית השתן  

כאב אגני כרוני – מוגדר ככאב באזור האגן שנמשך למעלה מ 6 חודשים ללא מקור ברור המסביר את הכאבים. הכאב ממוקם בשיפולי הבטן התחתונה ובאזור שבין פי הטבעת לנרתיק בנשים ופי הטבעת לשק האשכים בגברים.
הכאב מתאפיין כעמום או חד ולעיתים כהרגשת צריבה. הכאב יכול להיות קבוע או קשור למצבים מסוימים כמו מגע בפתח הנרתיק (וסטיבוליטיס) קיום יחסי מין, בעת מתן שתן. לעיתים קרובות קיים קשר בין התסמינים מהם סובלים המטופלים לבין מחלות שונות כגון: פגיעה ותפקוד לקוי של מערכת השלד והשרירים, מצב אחרי לידות, תסמונת המעי הרגיז, אנדומטריוזיס ודלקת של השלפוחית שאינה ממקור זיהומי.   
 

הפרעות בתפקוד מיני בנשים

כאב בעת יחסי מין המכונה בלעזית dyspareunia היא בעיה שכיחה המאופיינת לרוב על ידי כאב חד באזור הכניסה לנרתיק ובתוכו או בבטן תחתונה ומופיע בעיקר במהלך ניסיון ליחסי מין, בדיקת רופא נשים והכנסת טמפון. הסיבות לכאבים יכולות לכלול יובש בנרתיק בעקבות שינויים הורמונליים הקשורים לגיל, לאחר סיבוכי לידה, כיווץ יתר של שרירי ריצפת האגן, וגיניסמוס, vestibulodynia  והידבקויות בנרתיק לאחר ניתוחים.

ניורופתיה של עצב הפודנדל

נוירופתיה היא פגיעה עצבית הגורמת להיחלשות שרירי רצפת האגן ממקור עצבי. תסמיני נויורופתיה (ברצפת האגן) מופיעים כאשר עצב הפודנדל הנמצא באגן "נלחץ" על ידי שרירי ריצפת האגן. התסמינים יכולים להתפתח בהדרגה ומתוארים כהרגשת שרפה, דקירות או התכווצויות לאורך מהלך העצב: גב תחתון, אגן ופרינאום, ישבן, ירך אחורית. הכאבים בדרך כלל מחמירים לאחר פעולות ספציפיות המגבירות את הלחץ על העצב: ישיבה ממושכת, רכיבה על אופניים. סיבות נוספות להופעת הכאבים הם לחץ נפשי, לידות וניתוחי אגן.
 
 

זימון תורים - נוירואורולוגיה

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם.

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

יש לוודא שפרטיכם המלאים מעודכנים בהפניה.

מומלץ להוריד לטלפון הנייד את אפליקציית Dial My App המסייעת בזימון תור 24/7
להורדת האפליקציה>