שיקום לב מרחוק

שיקום לב מרחוק - מסייעים ללב להחלים ללא הגעה לבית החולים.
צוות רב מקצועי בשילוב עם טכנולוגיה מתקדמת מסייע לכם לבצע שיקום לב ואימונים מותאמים אישית בביתכם ללא הגעה לבית החולים.

למה חשוב להתאמן?
פעילות גופנית ושיקום לאחר אירוע לבבי הוא מרכיב חיוני  וחשוב ביותר על מנת לאפשר למטופלים להישאר בריאים למנוע תחלואה חוזרת ותמותה. היעילות של פעילות גופנית הוכחה מעבר לכל ספק כאחד הגורמים החשובים בהחלמה. פעילות גופנית סדירה של לפחות כ-150 דקות בשבוע, פעילות אירובית בשילוב עם אימוני התנגדות, נמצאה כמרכיב מפתח בתהליך השיקום לאחר אירוע לב.

למרות זאת, מחקרים מראים שפחות מ- 30% מהאנשים הזקוקים לשיקום לאחר אירוע לבבי, מגיעים לתוכניות השיקום שמציעים בתי החולים. הסיבות לכך הן מגוונות: מחסור בזמן ובמשאבים, מרחק מבית החולים, חוסר רצון להתאמן בקבוצה ועוד.
המערך הקרדיולוגי ברמב"ם החליט למצוא פתרון לבעיה ולהנגיש את האימונים לאנשים הזקוקים לשיקום בזמן המתאים להם ובסביבה הטבעית שלהם. כל זאת, תחת התאמה אישית של אופי האימון מעקב צמוד של מאמן אישי, פיזיולוג, אחות שיקום ורופא. מעבר לפעילות הגופנית מורכבת לכל מטופל תוכנית שיקום רפואי הכוללת הסבר על גורמי הסיכון ומתן אמצעי לטיפול בהם.

חוסר זמן, חוסר אנרגיה, מרחק, קורונה  – נגמרו התירוצים... כעת ניתן לבצע שיקום לב איכותי מרחוק, מהבית באמצעות מיטב הטכנולוגיות הקיימות בעולם. השירות החדשני הוא בסל הבריאות וללא עלות למטופלים ל-3 חודשים בכל קופות החולים.
 
אז איך עושים את זה...? שיקום לב מרחוק!
המשתקמים מתקינים על הטלפון הנייד שלהם אפליקציה ייעודית, הכוללת מד צעדים, שאלוני דיווח ואמצעי תקשורת במסרים, וידאו וטלפון עם הצוות המטפל. מאגר הנתונים הוא אישי ומוצפן ע"פ תקנים מחמירים, תוכנית האימון מוזרמת בהתאם למבחן מאמץ ראשוני ולאחר מכן בהתאם להתקדמות המטופל . המטופלים מקבלים שעון דופק חכם לניטור, וכך הם יכולים להתחיל ולהתאמן באופן עצמאי בבית, בפארק או בכל מקום בו יבחרו. ללא צורך להגיע למקום בו קיימים מטופלים אחרים או למכון כושר – גם בימי הקורונה אותם אנו חווים.

הצוות הרב-מקצועי של רמב"ם עוקב באופן צמוד בחדר בקרה אחר התקדמות המטופל, ומייצר קשר ישיר עם המטופלים אונליין באמצעות שיחות טלפון, ווידאו או הודעות טקסט מוצפנות הנשלחות דרך האפליקציה.

התוכנה מתריעה כשהיא מזהה תוצאות חריגות, מזכירה לחזור לאימונים לאחר הפסקה ארוכה מדי ומדווחת על התקדמות בתוצאות או על האטה. אנשי הצוות נותנים למתאמנים פידבק אישי, ובמידת הצורך מזכירים להם פגישות שנקבעו עם הדיאטנית או עם גורמי טיפול ושיקום אחרים. כל הנתונים העולים מאימוני הכושר מתועדים בתיק רפואי.

למי זה מתאים?
התוכנית מיועדת למשתקמים בדרגת סיכון נמוכה, (מטופלים לאחר אוטם שריר הלב או מטופלים אשר סובלים מאי ספיקת לב דיאסטולית עם מקטע פליטה שאינו ירוד ) – המטופלים עוברים הערכה רפואית ואישור רופא לבצע את השיקום מרחוק.

כמה זמן אורך תהליך השיקום מרחוק?
אנו ממליצים לקיים את תוכנית השיקום למשך 9 חודשים לפחות ולאחר מכן להמשיכה באופן עצמאי. ניתן להפסיק את השירות בכל עת ומכל סיבה.

האם זה עולה כסף?
לא, אבל צריך להצטייד בטופס התחייבות
 
(טופס 17) מקופת החולים. כמו כן, משאירים פיקדון בעבור השעון החכם.