ניטור PH בוושט

ניטור PH בוושט בשיטת אימפידנס (pH-Impedance) / ניטור החזר קיבתי-ושטי (רפלוקס) / ניטור חומציות בוושט

מטרת הבדיקה היא לאבחן את כל סוגי ההחזר הקיבתי-ושטי (רפלוקס) – חומצי ולא חומצי. הבדיקה מיועדת למטופלים  שאינם מגיבים לטיפול התרופתי המקובל כנגד רפלוקס או סובלים מתלונות מחוץ למערכת העיכול (כגון שיעול) שייתכן וקשורים לרפלוקס.
בדיקת ניטור רפלוקס בשיטת אימפידנס-pH מבוצעת תמיד ביחד עם בדיקת מנומטריה של הוושט (ראה הסבר נפרד).

אופן ביצוע הבדיקה

הבדיקה מתבצעת ע"י הכנסת צינורית דקה עם חיישנים של חומציות ומוליכות חשמלית דרך האף לוושט. הצינורית נשארת בוושט למשך 24 שעות. באמצעותה מידע על רמת החומציות בוושט נרשם במקלט קטן שהחולה נושא על גופו. הצינורית המוחדרת לאף היא דקה מאוד, אך רואים ומרגישים אותה. בד''כ תסתגל/י לתחושה הזו מהר מאוד.  במהלך 24  שעות של הניטור, תתבקש/י למלא יומן  בו תכתוב/י זמני ארוחה ושתיה, שכיבה ותלונות (כגון: צרבת, כאבים בחזה). לאחר החדרת הצינורית, תשוחרר/י לביתך. למחרת, בסיום 24 שעות, תתבקש לחזור למכון גסטרו, לצורך הוצאות הצינורית והחזרת היומן והמקלט. המידע שנאסף במשך 24 שעות מועבר למחשב ומפוענח ע''י רופא. תשובת הבדיקה תשלח כעבור 2-4 שבועות.

הכנה לבדיקה

  1. צום (ללא אכילה ושתיה) 6 שעות לפני הבדיקה
  2. הפסקה של תרופות נוגדי חומציות 7 ימים לפני הבדיקה
    *תרופות נוגדות חומציות: לוסק, אומפרדקס, נקסיום, לנטון, קונטרלוק, דקסילנט, גסטרו, פמו. 
  3. במקרים מסוימים בדיקת ניטור חומציות בוושט מתבצע על טיפול בתרופות נוגדות חומצה, לפי החלטתו של הרופא המפנה.  במקרה זה יש להמשיך את התרופות נוגדות חומצה ללא שינוי, כולל נטילת תרופה עם מעט מים בבוקר לפני הבדיקה.


 

זימון תורים - גסטרואנטרולוגיה

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.