מרפאת ריאומטולוגיה

פרופ' אלכסנדרה בלביר

מספר טלפון של פרופ' אלכסנדרה בלביר04-7772988

פרופ' אלכסנדרה בלביר-גורמן, ניהלה את המכון הריאומטולוגי על שם ב. שיין בקריה רפואית לבריאות האדם, רמב"ם.
היא עלתה לישראל מאוקראינה בשנת 1989, סיימה התמחות ברפואה פנימית בשנים 1990-1994 במחלקת פנימית ב' בבית חולים בני ציון. בין השנים 1994-1997 התמחתה במחלקה הריאומטולוגית של בית חולים רמב"ם ומשנת 1997 היא ראומטולוגית בכירה.

בשנת 2000 פרופ' אלכסנדרה בלביר-גורמן קיבלה מלגת אורחים ביחידה למחלות רקמות חיבור בבית החולים ROYAL FREE HOSPITAL בלונדון. היא חברה באיגוד הישראלי לראומטולוגיה, בארגונים בינלאומיים, כמו ACR ו- EULAR וחברה בוועדה של EULAR להדמיה של מערכת מוסקולו-סקלטלית.

פרופ' בלביר-גורמן היא חברה פעילה וחברה במנהלת בקבוצת המחקר אירופאית לחקר סקלרודרמה -  EUSTAR. פרופ' בלביר-גורמן הקימה ומנהלת את הרשומה הגדולה ביותר בישראל של חולי סקלרודרמה, ומפעילה מרפאת סקלרודרמה ומרפאה פיברו-וסקולרית רב תחומית לחולים עם בעיות נשימה ומחלות ראומטיות.
פרופ' בלביר-גורמן ארגנה מספר קורסים לימודי US לראומטולוגים בארץ ומובילה בקבוצת חלוצי US מוסקולו-סקלטלי "כוח הקול"; אחת לשנתיים פרופ' בלביר-גורמן מארגנת כנס מדעי בין לאומי בריאומטולוגיה.

פרופ' בלביר-גורמן היא פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה בטכניון, היא מלמדת בפקולטה לרפואה וזכתה מספר פעמים בהערכת "מרצה מצטיין". פרופ' בלביר-גורמן הרצתה בקורסים בין לאומיים בתחום הסקלרודרמה וUS מוסקולו-סקלטלי. פרופ' בלביר-גורמן פרסמה מאמרים בנושא סקלרודרמה, מיוזיטיס, ווסקוליטיס, דלקת מפרקים שגרונית, שימוש בטיפולים ביולוגיים ובאולטרסאונד במחלות ראומטיות.

 

לרשימת הפרסומים
ב-PubMed