בדיקות וטיפולים
מרפאת גיל המעבר (מנופאוזה)

התמודדות עם תסמיני גיל המעבר

מטופלים צעירים רבים נאלצים להתמודד עם תופעות גיל מעבר עקב דיכוי הורמונאלי. חשוב לפנות לצוות המטפל על מנת לקבל מענה. בשירות מרפאת צעירים נוכל לסייע לך בהערכה ובהפניה למטפל המתאים ביותר  עבורך לעזרה בפתרון הבעיה שאותרה.

הסימפטומים הרווחים הם גלי חום, הזעות מוגברות, שינויים בחשק מיני, יובש באברי המין, קשיים בתפקוד מיני, שינויים במשקל הגוף, בעיות במערכת השריר, כאבי מפרקים או עצמות, שינויים במצב הרוח – תסמינים אלה יכולים להופיע בעוצמות שונות, קיימים מגוון אמצעים להקל עליהן.

ריכזנו עבורך מידע ראשוני :

גלי חום והזעות – מומלץ לקבל ייעוץ ראשוני בשירות מרפאת צעירים והכוונה במידת הצורך למומחה לתסמיני גיל מעבר, בנוסף ניתן לשלב רפואה משלימה, כדוגמת דיקור סיני אשר הוכחה כיעילה, הכוונה לשירותי רפואה משלימה ניתן לקבל בשירות מרפאת צעירים.

ירידה בצפיפות העצם והופעת כאב גב ופרקים:  חלק מהתרופות ההורמונליות מגבירות את  הסיכון לירידה בצפיפות עצם. בהתאם להנחיית רפואיות יומלץ על מעקב אשר יכלול בדיקת צפיפות עצם, והחלטה על נטילת סידן וויטמין  D.

עלייה במשקל:  מומלץ לשמור על תזונה מזינה. לצורך התאמת התזונה ניתן להתייעץ עם דיאטנית במרפאת צעירים, כמו כן מומלץ על פעילות גופנית קבועה החיונית לשמירה על אורח חיים בריא וחשובה במיוחד בהתמודדות עם תסמיני גיל המעבר. נדרשים מינימום של 30 דקות של הליכה, 3 פעמים בשבוע (לברר עם אונקולוג/ אורתופד אם יש הגבלה פיזית).

שינויים בחשק המיני ובתפקוד המיני : שינויים אלה עלולים לכלול, שינויים פיזיים של יובש וכאבים וגינליים, קשיים באורגזמה אצל גברים, מתח ואי-נוחות כלפי היכולת לבצע ולתפקד ביחסי מין,  קיימים אמצעים להתגבר על בעיות אלו בדרכים שונות ושינויים אלו אף נוטים לחלוף בסיום הטיפולים. יש צורך בהערכה של איש מקצוע כגון אחות אונקולוגית ,גניקולוגית, מטפלת מינית בבית חולים או בקהילה, עובדת סוציאלית או כל צוות רפואי עם ידע בנושא, על-מנת להתאים את הטיפול המתאים. מומלץ לפנות לאיש מקצוע מוקדם ככל האפשר, הימנעות מקיום יחסי מין לזמן ממושך יכולה להקשות על הטיפול בבעיה. בשירות מרפאת צעירים נוכל לסייע לך בהערכה ובהפניה למטפל המתאים ביותר  עבורך לעזרה בפתרון הבעיה שאותרה.

שינוים במצב הרוח: מטופלים רבים חווים שינוים אלה, המלצה לפנות לצוות המטפל בבית חולים ו/או בקהילה לקבלת מענה בנושא, ניתן להיעזר בטיפולים רגשיים ישנם מגון מענים הכוללים :פסיכולוג, עובדות סוציאלית, מטפלים מתחום הCBT , מיידפולנס, NLP.

עם הופעת אחד או יותר מתסמינים אלה, מומלץ להתייעץ  רופא אונקולוג מטפל, רופא אנדוקרינולוג,  גניקולוג, מטפלת מינית או אחות במרפאת צעירים אונקולוגית.

 

דרכי התקשרות עם הגורמים המטפלים: 

 

מרפאת גיל המעבר- מנופאוזה (נשים)

לאתר המרפאה>
רופאה אחראית: ד"ר אנה פטרוסוב, רופאה גניקולוגית מומחית לגיל מעבר.
מיקום : מרפאות חוץ (בניין מס' 6) קומה 1- צד שמאל
מזכירות : 04-7772292  מייל : [email protected] 
 

היחידה לנוירואורולוגיה -אבחון וטיפול של הפרעות בתפקוד המיני

המרפאה לבריאות הגבר
המרפאה לבריאות הגבר ביחידה לנוירואורולוגיה מעניקה טיפול במגוון הבעיות הרפואיות הקשורות לתפקוד מיני  ושינויים הורמונליים.
רופא אחראי: פרופ' אילן גרינולד, נוירואורולוג ומומחה לתפקוד מיני
מיקום:   בניין מאייר, בניין מספר 5 קומה 3
047773877, 047772819  פקס 047772883
 דוא"ל:  [email protected]

מטפלת מינית
מומלץ לקבל ייעוץ ממטפל מיני, שירות זה ניתן לקבל דרך שירות מרפאת צעירים אחות מרכזת השירות :
טלפון להשארת הודעות: 047773383
דוא"ל: [email protected]

אנשי מקצוע בתחום המיניות בקהילה: