פנימית ד'

ד"ר ארז הסניס

מספר טלפון של ד"ר ארז הסניס04-7772850

ד"ר ארז הסניס הוא בעל תואר דוקטור לרפואה ולמדעי הרפואהMD/PhD מבית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה.
בסיום לימודיו התגייס ושירת כרופא במספר תפקידים מבצעיים. סיים בהצטיינות התמחות ברפואה פנימית ותת התמחות בגסטרואנטרולוגיה במרכז הרפואי רמב״ם, ובמקביל עסק במחקר בסיסי ותרגומי בתחום סרטן הלבלב והיה שותף למספר מחקרים בתחום בטכניון.
 
עם סיום התמחותו נסע להשתלמות מחקרית בת 3 שנים במכון המחקר Sanford-Burnham-Prebys בקליפורניה וכן השתלמות קלינית כרופא אורח במרפאה לסקר סרטן מערכת העיכול והלבלב באוכלוסיות בסיכון גבוה במרכז הרפואי של אוניברסיטת סן דייגו.
עם חזרתו לישראל, מונה ד״ר הסניס לתפקיד רופא בכיר במחלקה פנימית ד׳ ובמכון הגסטרואנטרולוגי ברמב״ם, שם הוא מרכז את מרפאת המעקב אחר מטופלים בסיכון גבוה לממאירות הלבלב.
תחומי המחקר הקליני והבסיסי של ד״ר הסניס מתפרשים על פני כל תחום הממאירויות של מערכת העיכול וכוללים בין היתר טכנולוגיות לגילוי מוקדם של סרטן הלבלב ואיתור מטרות טיפוליות חדשות, מעקב קליני אחר מטופלים הנמצאים בסיכון מוגבר לממאירויות מערכת העיכול על רקע גנטי, וחקר המנגנונים בבסיס התפתחות גרורות בסרטני מערכת העיכול. 
 
ד״ר הסניס פרסם מספר מאמרים אקדמיים מבוקרי עמיתים, זכה במספר מענקי מחקר תחרותיים, האחרון מהקרן לחקר הסרטן בישראל (ICRF), הרצה בכנסים מקצועיים בינלאומיים ועוסק בהוראת סטודנטים בתחומי הרפואה הפנימית וגסטרואנטרולוגיה.