הפרעות תנועה

המחלקה הנוירוכירורגית ברמב"ם מציעה טיפולים כירורגיים חדשניים להפרעות תנועה שונות, בהן פרקינסון, רעד ראשוני, דיסטוניה ועוד. הטיפול הראשוני בחלק גדול מהמחלות האלה הוא לא ניתוחי, עם טיפול תרופתי הניתן על ידי נוירולוג. לכן, מופעל ברמב"ם צוות רב תחומי הכולל נוירוכירורג המתמחה בטיפול ניתוחי בהפרעות תנועה, נוירולוג המומחה בטיפול בהפרעות תנועה. בנוסף שותפים לצוות גם נוירו-פיזיולוג ומומחה בדימות מוחי. הצוות מסתייע בצוות הפיזיותרפיה, העבודה הסוציאלית והנוירו-פסיכולוגיה של בית החולים. הצוות כולו מעריך את התאמת החולים לטיפולים באספקטים שונים – נוירולוגיים, נפשיים, תפקודיים, התמיכה החברתית והמשפחתית ועוד.

הטיפול הניתוחי בהפרעות תנועה ברמב"ם מורכב, בעיקרו, משתי פעולות עיקריות אפשריות, בהתאם להערכה המפורטת של החולה, לרצונותיו, לצרכיו ולמצבו הכללי. הפעולה האחת היא טיפול חדשני באמצעות אולטרה-סאונד ממוקד, והשניה באמצעות גירוי מוחי עמוק.

הצוות ברמב"ם הוא בין המנוסים בעולם ב-FUS, הטיפול החדשני באולטרסאונד ממוקד מונחה MRI. בטיפול זה נעשית צריבה נקודה ממוקדת בעומק המוח בצורה בלתי פולשנית. הטיפול משפר דרמטית ומיידית את תסמיני המחלה ובהתאם את איכות החיים של המטופל. היתרון הגדול בטיפול זה הוא שאין צורך בהרדמה כללית, על סיבוכיה, והטיפול הוא, יחסית, פחות פולשני מהטיפול האחר שמוצע במחלקה. התוצאות המצוינות פורסמו בירחוני עיתונות רפואית מהמובילים בעולם.

בנוסף מוצע הניתוח הוותיק של גירוי מוחי עמוק (Deep Brain Stimulation – DBS) בו מושתלות אלקטרודות בעומק המוח ומושתל קוצב מוחי הניתן לכוונון חיצוני. גם ניתוח זה מוכח כטיפול יעיל ביותר. שילוב של סריקות דימות מתקדמות ושל מערכות ממוחשבות חדשניות, יחד עם הערכה קלינית מדוקדקת לפני, במהלך ולאחר הפעולה מאפשר להגיע לרמת הדיוק הנדרשת על מנת לקבל שיפור תפקודי מירבי עם מינימום תופעות לוואי. לצוות ברמב"ם ניסיון רב שנים הנדרש לתכנון והביצוע המדויקים החיוניים להצלחת הפעולות הללו.

זימון תורים נוירוכירורגיה

 

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או שליחת דואר אלקטרוני.

 

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור שלחו דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.