פנימית א'

פרופ' איילת רז - פסטר

מספר טלפון של פרופ' איילת רז - פסטר04-7772518

פרופ' איילת רז-פסטר, בוגרת הפקולטה לרפואה של הטכניון בהצטיינות, התמחתה ברפואה פנימית, ובהמשך, ביצעה התמחות שניה במחלות זיהומיות בקריה הרפואית רמב"ם.

מנהלת מחלקת פנימית א' משנת 2013 ורופאה בכירה ביחידה למחלות זיהומיות משנת 2009,

כיהנה כיו"ר ועדת התמחות של בית החולים במשך 3 שנים. ב-2011 קיבלה פרס עובד מצטיין מטעם משרד הבריאות.
פרופ' רז-פסטר בעלת מינוי של פרופ' חבר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון, קיבלה פרסי הצטיינות בהוראה מטעם הפקולטה מספר פעמים(1999, 2005, 2012, 2013, 2014, 2016, 2019), חברה בועדת חינוך רפואי, ועדת הערכה וועדת ייעוץ ומעקב של הפקולטה לרפואה, ומשנת  2019 מכהנת בתפקיד ראש החוג לרפואה פנימית בפקולטה לרפואה.

מחקריה של פרופ' רז-פסטר עוסקים בהבנת מנגנונים הקשורים ביתר ל"ד, מערכת הרנין-אנגיוטנסין-אלדוסטרון וטרשת עורקים וכן מחקרים הקשורים להתמחותה הנוספת במחלות זיהומיות ועוסקים בזיהומי חיידקים עמידים: מדדים פרוגנוסטיים בחולים עם נשאות או זיהום בחיידקים עמידים, הקשר בין צריכת אנטיביוטיקה להתפתחות עמידות בחיידקים, בדיקת אפשרויות של ארדיקציית נשאות של חיידקים עמידים וכן עבודות אפידמיולוגיות הקשורות לזיהומים במטופלים במחלקות בית החולים השונות.

עבודות מחקר נוספות מבוצעות בשיתוף פעולה עם חוקרי הפקולטה להנדסת חומרים ועוסקות בשילוב תכשירים אנטיביוטיים בחומרי תחליפי עצם למיניהם במטרה למנוע זיהומים הקשורים לניתוחים אורתופדיים.

משנת 2019 מובילה פרופ' רז פעילות מחקרית ענפה במחלקה בתחום ה              HRV        (Heart Rate Variability )  במסגרת זו מנחה סטודנטים לרפואה רבים בעבודות הגמר ומנחה עבודות מדעי יסוד של המתמחים ברפואה פנימית.
בשנים האחרונות נבחרה לצוות המוביל של הנהלת האיגוד לרפואה פנימית. במסגרת תפקיד זה פועלת למיצוב הרפואה הפנימית במקומה הראוי ברמה הארצית.
במהלך הגל הראשון של מגיפת הקורונה ניהלה פרופ' רז את המחלקה הראשונה שנפתחה למטופלים שאובחנו עם COVID - 19  ברמב"ם.

לרשימת הפרסומים
ב-PubMed