פנימית א'

ד"ר איילת רז - פסטר

מספר טלפון של ד"ר איילת רז - פסטר04-7772518

מנהלת מחלקת פנימית א' ורופאה בכירה ביחידה למחלות זיהומיות.

בוגרת בית הספר לרפואה של הטכניון חיפה בהצטיינות, השלימה התמחות ברפואה פנימית ובהמשך במחלות זיהומיות בקריה הרפואית רמב"ם.

כיהנה כיו"ר ועדת התמחות של בית החולים במשך 3 שנים. ב-2011 קיבלה פרס עובד מצטיין מטעם משרד הבריאות.
דר' רז-פסטר בעלת מינוי של מרצה בכירה קלינית בפקולטה לרפואה של הטכניון, קיבלה פרסי הצטיינות בהוראה מטעם הפקולטה מספר פעמים(1999, 2005, 2012, 2013, 2014, 2016, 2019) . חברה בועדת חינוך רפואי, ועדת הערכה וועדת ייעוץ ומעקב של הפקולטה לרפואה, ומונתה ב-2019 לתפקיד ראש החוג של רפואה פנימית בביה"ס של הטכניון.

מחקריה של דר' רז-פסטר עוסקים בהבנת מנגנונים הקשורים ביתר ל"ד, מערכת הרנין-אנגיוטנסין-אלדוסטרון וטרשת עורקים וכן מחקרים הקשורים להתמחותה הנוספת במחלות זיהומיות ועוסקים בזיהומי חיידקים עמידים: מדדים פרוגנוסטיים בחולים עם נשאות או זיהום בחיידקים עמידים, הקשר בין צריכת אנטיביוטיקה להתפתחות עמידות בחיידקים, בדיקת אפשרויות של ארדיקציית נשאות של חיידקים עמידים וכן עבודות אפידמיולוגיות הקשורות לזיהומים במטופלים במחלקות בית החולים השונות.
עבודות מחקר נוספות מבוצעות בשיתוף פעולה עם חוקרי הפקולטה להנדסת חומרים ועוסקות בשילוב תכשירים אנטיביוטיים בחומרי תחליפי עצם למיניהם במטרה למנוע זיהומים הקשורים לניתוחים אורתופדיים.

משנת 2019 מובילה פעילות מחקרית ענפה במחלקה בתחום ה- (Heart Rate Variability HRV), במסגרת זו מנחה סטודנטים לרפואה רבים בעבודות הגמר ומנחה עבודות מדעי יסוד של המתמחים ברפואה פנימית.

בשנים האחרונות נבחרה לצוות המוביל של הנהלת האיגוד לרפואה פנימית. במסגרת תפקיד זה פועלת למיצוב הרפואה הפנימית במקומה הראוי ברמה הארצית.
במהלך הגל הראשון של מגיפת הקורונה ניהלה דר' רז את מחלקת כתר א'.

לרשימת הפרסומים
ב-PubMed