בדיקות וטיפולים
מעבדה לציטופתולוגיה (ציטולוגיה)

רקע

בדיקת שתן לציטולוגיה הינה בדיקה המבוצעת למטופלים בצורה לא פולשנית, ע"י מתן שתן ספונטני, על מנת לזהות גידולים ממאירים במערכת השתן.
מטרת הבדיקה היא לבודד תאים שנושרים מציפוי דרכי השתן אל תוך השתן, ואבחנתם בצורה מורפולוגית.

מהלך הבדיקה

לפני הבדיקה יש להגיע למעבדה לציטולוגיה בקומה 9 בבניין סמי עופר (הבניין הראשי) ולקחת סט מיכלים ודף הוראות עבור הבדיקה. אנו ממליצים לחזור על הבדיקה במועד סמוך ועל כן לקחת מראש התחייבות עבור 6 בדיקות מהקופה (טופס התחייבות 1 ובו תופיע בכמות הבדיקות הספרה 6).
הבדיקה עצמה מבוצעת ע"י מתן שתן ספונטני בשעות הבוקר- יש להיעזר בדף ההוראות הניתן במעבדה.

לאחר הבדיקה

התוצאות של הבדיקה נשלחות תוך כשבועיים עד שלושה לרופא המופיע על טופס ההפניה. לפיכך, יש חשיבות בנכונות פרטי ההתקשרות (כתובת וטלפון) המופיעים על טופס ההפניה.

למידע נוסף על בדיקת שתן לציטולוגיה בקהילה

רקע

בדיקת ניקור מחט עדינה מבוצעת ע"פ רוב תחת US במכון ה-US בקומת הכניסה של בניין סמי עופר (הבניין הראשי). הבדיקה מבוצעת ע"י רופאי בית החולים אשר הוכשרו לכך, על מנת לאבחן גידולים ממאירים ו/או שפירים באזורים שונים בגוף.

על מנת לקבוע תור למטופלים הצורכים מדללי דם, יש להיוועץ ראשית עם הרופא המטפל על מנת לדעת האם יש צורך ולכמה זמן להפסיק מראש את הטיפול לפני הבדיקה. לאחר היוועצות זו יש לשלוח הפנייה והתחייבות עם קוד מספר הבריאות- L0022 או L0030 (לבלוטות רוק בלבד) על מנת לקבוע תור.

למידע נוסף על ניקור מחט עדינה (ניקור FNA)