שירות כריתת פוליפים מורכבים

פוליפים מורכבים הם פוליפים הדורשים מיומנות ו/או טכניקות מורכבות יותר להסרתם. פוליפ יכול להיות מורכב כתוצאה מגודלו, ממבנהו הטופוגרפי, מיקומו האנטומי במערכת העיכול או מסיבות אחרות כגון פוליפ שנכרת בעבר באופן חלקי. כ – 5% מכלל הפוליפים במעי הגס הינם גדולים ובחלק גדול מהמקרים לא ניתן להסיר את הפוליפ בחתיכה אחת ונדרשת טכניקה שונה להסרתם הכוללת כריתה במספר חתיכות ומכונה "כריתה אנדוסקופית של הרירית" (ENDOSCOPIC MUCOSAL RESECTION).

בעבר, רבים מהפוליפים הללו הופנו לטיפול כירורגי אך בעשור האחרון חל שינוי מגמה. שיפורים בטכנולוגיה האנדוסקופית והצטברות של ידע, ניסיון ונתונים קליניים רבים, הדגימו יעילות ובטיחות לטיפול אנדוסקופי, תוצאות ארוכות טווח מצוינות ויתרונות רבים בהשוואה לטיפול ניתוחי.

פעולה זו, מורכבת יותר מכריתה סטנדרטית של פוליפ בזמן קולונוסקופיה, דורשת התנסות ולימוד ספציפיים ולכן היא מבוצעת בבית החולים ע"י צוות מיומן בסוג זה של פעולות. הסיבוכים האפשריים בבדיקה זו דומים לאלו הקיימים בזמן קולונוסקופיה רגילה אם כי שכיחותם גבוהה יותר. דימום לאחר הפעולה ייתכן בעד 7% מהמקרים ופגיעה עמוקה בדופן המעי הדורשת טיפול תיתכן בכ-1% מהמקרים. ברוב המצבים ניתן לטפל בצורה אנדוסקופית ללא צורך בניתוח או טיפול נוסף.

חלק בלתי נפרד מהטיפול בסוג זה של פוליפים הוא המשך המעקב הכולל קולונוסקופיה לביקורת. גדילה מחודשת של הפוליפ מתוארת בכ-15%-20% מהמקרים אולם גדילות אלו הן קטנות ומטופלות ביעילות בזמן הביקורת עם תוצאות מצוינות לטווח הארוך.

פוליפים גדולים או מורכבים מתגלים בדרך כלל בזמן קולונוסקופיה שמבוצעת מחוץ לבית החולים. במידה והתגלה פוליפ כזה הרופא מפנה את המשך הטיפול לבית החולים. אנו מקבלים את ההפניות, עוברים על הנתונים, מזמנים את המטופל/ת לפעולה לאחר מתן הסברים מפורטים ומתאמים את המשך המעקב לאחר כריתת הפוליפ.

זימון תורים - גסטרואנטרולוגיה

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

מומלץ להוריד לטלפון הנייד את אפליקציית Dial My App המסייעת בזימון תור 24/7
להורדת האפליקציה>