פוריות הגבר

תמונה ראשית

פוריות הגבר

זוגות רבים המבקשים להפוך להורים נתקלים בבעיות פוריות. על פי מחקרים כ- 15% מהזוגות, זוג אחד מכל 6 או 7 זוגות נתקלים בבעיית פוריות. בכמחצית מהמקרים בעיית הפוריות קשורה לגבר. אם בעבר כאשר נתקלנו בבעיית פוריות עיקר ההתמקדות היתה באישה, הרי שכיום ידוע כי ההמלצה הרפואית היא לבדוק הן את הגבר והן את האישה, במקביל. המסע להשגת ההריון הנכסף אינו עוד עניין שבין האישה לרופא הנשים (הגינקולוג), אלא שיתוף פעולה בין הרופא הנשים המטפל באישה, האורולוג המטפל בגבר ומעבדת הפוריות המשתמשת בטכנולוגיות מתקדמות על מנת להביא להפריית הבייצית על ידי הזרע. ככל שנצליח לשפר את איכות הזרע – יגברו הסיכויים להשגת ההריון המיוחל.
במרפאת פוריות הגבר ביחידה לנוירו-אורולוגיה בבית החולים רמב"ם, בראשות ד"ר רענן טל, אנו שמים את הדגש על הערכת מצב הפוריות של הגבר, אך לא על הגבר לבדו. אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם יחידת הפוריות העוסקת בפוריות האישה בראשות ד"ר רונית בק, עם מעבדת הפוריות ועם בנק הזרע שבבית החולים שלנו על מנת לתת שירותי פוריות כוללניים ומתקדמים ולשפר את סיכויי השגת הריון לכל זוג. מנקודת המבט של הזוג המעוניין בהרחבת המשפחה הרי שכדאי לפנות אלינו, אל צוות הפוריות בבית החולים רמב"ם. לא משנה אם בעיית הפוריות קשורה לאישה, לגבר או לשניהם, אנחנו נלווה אתכם בהתמודדות עם בעיית הפוריות ונציע את מגוון הטיפולים העשויים לשפר את סיכוייכם להגיע למטרה הנכספת – תינוק חדש בבית.

שירותי מרפאת פוריות הגבר
1. הערכה מלאה של בעיית הפוריות של הזוג, עם התמקדות בבעיות פוריות הקשורות בגבר.
2. צוות רב מקצועי הכולל אנשי מקצוע מובילים מתחום רפואת התפקוד המיני של הגבר ושל האישה, הן בהיבט הרפואי והן בהיבט הפסיכולוגי-סקסולוגי.
3. יעוץ נוסף לפני טיפולי פוריות מתקדמים, לפני ניתוחים לטיפול בבעיות פוריות הגבר או החלטות קשות אחרות.
4. ניתוחי פוריות הגבר בשיטה המתקדמת ביותר – השיטה המיקרו-כירורגית, המבטיחה לכם שיעור הצלחה גבוה עם שיעור סיבוכים קטן.
5. טיפולים לא ניתוחיים לשיפור איכות הזרע, למשל טיפולים הורמונלים לגבר הסובל מבעיות הורמונליות.

הערכה רפואית של הגבר
נשים רגילות לבקר אצל רופא הנשים, כבר מגיל צעיר, אפילו הרבה לפני שהן מעוניינות בפוריות ובהשגת הריון. גברים, לצערנו, פונים לאורולוג רק כאשר מופיעה בעיה. כאשר נתקלים בבעיית פוריות, כדאי לגבר להבדק. ההערכה הרפואית היא פשוטה, אינה כואבת ואינה פולשנית או כרוכה בבדיקות מסובכות. תשאול קצר לגבי הבריאות הכללית והעבר הרפואי, בדיקה גופנית של אברי הרביה ובדיקות עזר פשוטות עשויות לגלות בעיות רפואיות שעלולות לפגוע באיכות הזרע ובפוריות. גברים לעיתים מהססים לפנות לרופא, אולי מחשש, אולי ממבוכה. אך המבוכה והחשש מתפוגגים במהרה, כאשר מתמקדים במטרה – השגת ההריון הנכסף. בדיקות העזר כוללות בדיקת זרע פשוטה, בדיקת סונר דופלר (אולטראסונד) של האשכים ובדיקות פשוטות נוספות.
צוות רב מקצועי
זוגות רבים המתמודדים עם קשיי פוריות מתארים כי ההתמקדות היא בדפי הבדיקות, בתאריכי הביוץ או בתמונות הסונר. אנחנו יודעים כי מאחורי הבדיקות נמצאים בני אדם. זוג המתמודד לפעמים עם קשיים אישיים, זוגיים ולעיתים אפילו קשיים משפחתיים וחברתיים. הפעילות המינית הופכת מתוזמנת לפי המלצות הרופאים, הזוגיות לעיתים נדחקת לקרן זווית ולאחר השגת ההריון נתקל הזוג בבעיות לא פשוטות שהלכו וגדלו עם הזמן ולא טופלו במועד. היחידה לנוירו-אורולוגיה כוללת אנשי מקצוע בתחום התפקוד המיני של גבר ושל האישה, אורולוגים, גינקולוגים וסקסולוגים היכולים לסייע כבר מהשלבים הראשונים של הטיפול בבעיית הפוריות. גם אם הבעיה היא אינה רפואית אלא למשל הילכתית, הנסיון שצברנו יאפשר לנו להפנות אתכם ליעוץ מקצועי מתאים. הכלל הוא פשוט: כל איש מקצוע, מיומן ככל שיהיה, אינו יכול לטפל בעצמו בכל ההיבטים של בעיות הפוריות. צוות משולב של אנשי מקצוע מתחומים שונים הוא הפתרון הנכון והמתאים. ככל שמאתרים קשיים בשלב מוקדם יותר – כל קל יותר למצוא את הפתרון המתאים עבורכם.

יעוץ נוסף לפני החלטות משמעותיות בטיפולי הפוריות
בטיפול בבעיות פוריות לעיתים מגיעים לצומתי החלטה לא פשוטים. האם להמשיך ולנסות להשיג הריון ספונטני או להתחיל בברור רפואי? האם לטפל באישה או בגבר? אולי בשניהם? האם ברורה הסיבה לבעיית הפוריות או שיש צורך בבדיקות נוספות? האם קיימת בעיה שלא ניתן לגלותה או שלא נתנת לטיפול? שאלות אלה ושאלות נוספות הן שאלות חשובות שהתשובות להן עשויות להשפיע על טיפולי הפוריות שתבחרו ועל סיכויי השגת ההריון. גם אם עברתם הערכת פוריות מלאה ואפילו אם התחלתם טיפולי פוריות, אך נשארו בליבכם שאלות שאינן פתורות, נשמח לעבור על המידע הרפואי הקשור לבעיית הפוריות שלכם ולתת לכם יעוץ נוסף.

ניתוחים לטיפול בבעיות פוריות הגבר בגישה מיקרו-כירורגית מתקדמת
הסיבה השכיחה לבעיות פוריות אצל הגבר היא הרחבה לא תקינה של ורידי האשך (דליות האשך, וריקוצלה). הטיפול בוריקוצלה הוא טיפול ניתוחי או טיפול בצנתור. קיימים סוגי ניתוחים שונים לטיפול בוריקוצלה, לכל שיטת ניתוח יתרונות וחסרונות. הטיפול הניתוחי המתקדם ביותר בוריקוצלה הוא ניתוח תחת מיקרוסקופ – ניתוח בגישה מיקרו-כירורגית. בשיטה זו אנו רותמים את הטכנולוגיה לטובת רפואת פוריות הגבר. בעזרת מיקרוסקופ ניתוחי מתקדם ומיכשור כירורגי עדין מבוצע הניתוח בצורה מדוייקת יותר. היתרון של הגבר הוא ניתוח מוצלח יותר, עם שיעור הצלחה גבוה יותר ושיעור סיבוכים קטן יותר. השיטה המיקרו-כירורגית הוכחה כיעילה יותר משיטות הניתוח הרגילות גם בניתוחים להפקת זרע. אחד מכל 100 גברים סובל מהעדר זרע מוחלט. ללא תאי זרע, לא ניתן לבצע טיפולי פוריות ולכן אם אין רוצים להשתמש בזרע מתורם, יש צורך בניתוח להפקת זרע. ניתוח להפקת זרע בגישה מיקרו-כירורגית (Micro-TESE, מיקרו-טסה) נחשב בעולם כניתוח המוביל להפקת זרע. במעל 50% מהגברים ימצא זרע בניתוח. טיפול מורכב זה הכולל ניתוח מיקרו-כירורגי מתקדם, חיפוש תאי זרע בצינוריות זרע בודדות במעבדת פוריות מתקדמת, טיפול הפריה חוץ גופית (IVF, הפריית מבחנה) והזרקה ישירה של תאי זרע לתוך הבייציות (ICSI) עשוי להעלות את סיכוייכם להשגת הריון.

טיפולים לא-ניתוחיים
לא תמיד נדרש ניתוח מורכב על מנת לטפל בבעיית הפוריות הגברית. הבנת תהליכי הפריון בצורה טובה מאפשרת לנו לדעת בבדיקת דם הורמונלית פשוטה האם טיפול הורמונלי לגבר עשוי לשפר את איכות הזרע ולמנוע את הצורך בניתוח. גם אם הטיפול ההורמונלי לא ימנע את הצורך בניתוח, במקרים מיוחדים טיפול הורמונלי מותאם אישית עשוי לשפר את איכות הזרע, לשפר את סיכויי ההצלחה בטיפולי הפוריות, לשפר את הזקפה ואת החשק המיני ובקיצור, לסייע לכם למטרה שעומדת לנגד עיניינו ביחידה לנוירו-אורולוגיה בבית החולים רמב"ם: להרגיש טוב יותר.

זימון תורים - נוירואורולוגיה

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם.

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

יש לוודא שפרטיכם המלאים מעודכנים בהפניה.

מומלץ להוריד לטלפון הנייד את אפליקציית Dial My App המסייעת בזימון תור 24/7
להורדת האפליקציה>

מידע למטופל

קבלה לאשפוז
בהגיעכם למחלקה או למרפאה לאשפוז או לטיפול יומי, תעברו תהליך קליטה למחלקה, יבוצעו הבדיקות הנחוצות ותערך היכרות בינכם לבין הצוות הרפואי. שיתוף המידע בין מטופל למטפל חשוב ביותר לתהליך הטיפול.
סדר העדיפות לקבלת הטיפול במחלקה נקבע לפי זמן הגעתך למחלקה. אולם, סדרי העדיפויות משתנים בשל חומרת המצב של המטופלים האחרים. יתכן שתהליך הקליטה יתארך ותאלצו להמתין עד שאיש צוות יוכל לסייע לכם. אנא קבלו זאת בהבנה. בכל שלב בהמתנה, במידה ואינכם חשים בטוב - פנו מידית לאחד מאנשי הצוות.


להלן הדברים שרצוי להכין לקראת אשפוז:

 


התחייבות ומסמכים רפואיים:

  •  הפנייה מרופא
  • טופס 17-התחייבות כספית של קופת החולים שלכם, כלפי בית החולים לייעוץ בנושא
  • מסמכים רפואיים
  • רשימת תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע
  • מכתבי שחרור מאשפוזים קודמים
  • תרשימי אק"ג קודמים
  • תוצאות בדיקות דימות קודמות
  • תוצאות בדיקות מעבדה קודמות
  • ציוד אישי


למידע נוסף על קבלה לאשפוז >

אשפוז יום למטופלים
• אשפוז יום נועד מטופלים אשר עוברים בדיקה או טיפול ומשתחררים באותו היום.
• על החולה לתאם מראש את מועד הטיפול למידע נוסף אודות זימון תורים- מרכז מידע וזימון תורים, פועל בימים א'- ה' 16:00 [email protected] | 1-700-50-51-50 8:00-

שחרור לאחר אשפוז
•המטופל מתבקש לא לעזוב את בית החולים ללא מכתב שחרור / סיכום טיפול של הרופא.
•חולה שמצבו הרפואי מאפשר המשך בירור או טיפול במסגרת רופאי הקהילה ישוחרר הביתה עם קבלת מכתב שחרור בדלפק קבלת חולים לצורך שחרור אדמיניסטרטיבי.
•הרופאים מכינים את מכתבי השחרור לקראת הצהריים ולכן שעת השחרור המקובלת היא בסביבות השעה 16:00.
•הצוות הרפואי במחלקה יסביר לחולה את ממצאי הבדיקות והמלצותיו, שיתוף הפעולה שלך עם תוכנית הטיפול המוצעת מעלה את סיכויי הצלחת הטיפול.
•את מכתב השחרור יש להציג בהקדם לרופא המטפל, להמשך טיפול ומעקב על פי ההמלצות הרפואיות..
•ניתן לצפות בחלק ממסמכי האשפוז יום למחרת השחרור באתר האינטרנט של רמב"ם בכתובת www.rambam.org.il
•חולים נפגעי תאונות דרכים מתבקשים להמציא אישור מן המשטרה על התאונה כדי לגבות את התשלום מחברת הביטוח.
שעות ביקור:
•הצוות הרפואי בקריה הרפואית רמב"ם פועל בכדי להעניק למטופלים ולמאושפזים את הטיפול הרפואי ותנאי האשפוז הטובים ביותר. ברצוננו לאפשר ביקורים, אך גם לשמור על מנוחת המטופלים , אנא הקפידו להגיע בזמנים שהוקצבו לכך.

שעות הביקור במחלקות האשפוז

שעות ביקור: ראשון-שבת 10:00-14:00 | 16:00-21:00

מידע חיוני נוסף אודות האשפוז בבית החולים רמב"ם תוכלו למצוא בעמוד אשפוז ברמב"ם
למידע אודות חובות וזכויות של המאושפזים במחלקות עברו לעמוד חובות וזכויות המטופל .
בעת הביקור בבית החולים רמב"ם מציע לשירותכם שירותים נלווים אשר עשויים להקל על השהות בבית החולים, כגון תרגום סימולטני, השכרת טלוויזיה, שירותי השגחה פרטית , בית כנסת ובית תפילה מוסלמי. בבניין הראשי של בית החולים עומד לרשותכם מרכז קניות סגול הכולל בתי קפה, מסעדות וסניף שופרסל. כמו כן לרשותכם כספומט, סניף דואר ישראל, רשת אלחוטית Wifi חופשית וכן שירותים משלימים לטיפול כגון יד שרה. לפרטים נוספים ראו עמוד שירותים נלווים.

לפירוט על כלל השירותים ומידע שימושי נוסף עברו לעמוד הלובי הכולל את ריכוז המידע למטופל ולמבקר

צרו איתנו קשר

פרטי התקשרות: