המרכז לטראומה ונוירופלסטיקה

תמונה ראשית - טראומה ונוירופלסטיקה

טראומה ונוירופלסטיקה

קרניופלסטיקה הינה פרוצדורה אשר נועדה לשחזר את המבנה התקין של הגולגולת והקרקפת למצבו טרם ביצוע הניתוח הנוירוכירורגי שבוצע קודם לכן.

המחלקה הנוירוכירורגית בשיתוף עם מחלקת פה ולסתות והצוות הייעודי שעוסק בתחום הנוירופלסטי, מציעה גישה כירורגית המשלבת מיומנות ודיוק הן של ניתוחים נוירוכירורגים והן של ניתוחים פלסטיים של הגולגולת והקרקפת, ארובות עיניים, עצמות פנים, מפרקי הלסת והלסתות. 

גישתו של הצוות מנווטת בבטחה במבנים העדינים של העור, שכבות תת עוריות (רפידות שומן ושרירים), גולגולת, קליפת המוח (דורה) ומוח.

 

במסגרת המרכז לטראומה ונוירופלסטיקה במערך הנוירוכירורגי נעשה שימוש בחידושים טכנולוגים כמו שחזורים תלת ממדיים מבוססי מחשב,  והדפסות שתלים מותאמים אישית.

בנוסף, במסגרת השירות הנוירופלסטי אנו מטפלים בכאבים או בעיות אחרות הקשורות להתקנים הנמצאים מתחת לקרקפת כגון שאנטים (shunt), זיהומים הקשורים לסינוס הפרונטלי, ועוד מגוון סיבוכים העלולים להופיע לאחר ניתוחים נוירוכירורגים.

תיקון פגם בגולגולת לאחר ניתוח נוירוכירורגי מיטיב יותר מאשר רק עם המראה החיצוני. התיקון תורם לתחושת הביטחון, שיפור בריאות הנפשית והפיזית ושיפור איכות החיים שיתרמו לשיקום הנוירולוגי שעובר המטופל.