השתתפות במחקר קליני אונקולוגי
השתתפות במחקר קליני אונקולוגי

השתתפות במחקר קליני אונקולוגי

טיפול בתרופות חדשניות לחולי סרטן

חדש - בדיקת התאמה למחקר קליני באונקולוגיה (ללא תשלום)

מרכז המחקרים הקליניים  של המערך האונקולוגי ברמב"ם הינו היחיד מסוגו בצפון.

יחידת המחקר של רמב"ם שמה לה למטרה להביא לחולי סרטן בצפון הארץ את הטיפולים החדשניים ביותר הקיימים בעולם, תוך דגש על מצוינות מקצועית ויחס אישי למטופל. התרופות החדשניות הניתנות למטופלים הן פרי פיתוחן של חברות תרופות בינלאומיות גדולות, חברות בינונית וקטנות ישראליות ואירופאיות, ופיתוחים מקומיים מצפון הארץ.
החולים המופנים ליחידת המחקר הם חולי סרטן המטופלים ברמב"ם או בבתי חולים אחרים ברחבי הארץ. היחידה בוחנת כל תיק של חולה המופנה אליה ובודקת האם קיים מחקר המתאים לאותו חולה. אם קיים, יחידת המחקר מקשרת בין החולה לרופא האחראי על המחקר, ודואגת לזמנו בהקדם. חולים שאין עבורם מחקר מתאים כרגע - נתוניהם נשמרים והיחידה פונה אליהם אם נפתח מחקר מתאים.

צרו איתנו קשר

מחקרים לפי סוג סרטן

בחרו בקטגוריה הרלוונטית עבורכם

לא בטוחים בקטגוריה? צרו איתנו קשר ונחזור אליכם עם כל הפרטים

צרו קשר

נשמח ליצור איתכם קשר לגבי מחקר קליני המתאים למחלתכם. התקשרו072-3971477  בשעות 08:00-13:00 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
שם מלא
טלפון
דואר אלקטרוני
אזור מגורים
טיפול קודם
כאן אפשר לספר לנו קצת על המחלה (לא חובה)

מה זה מחקר קליני?

המחקר הקליני באונקולוגיה מתמקד בפיתוח תרופות ותכשירים ובמציאת הטיפול המיטבי במחלת הסרטן, על סוגיה ושלביה השונים, ונעשה תוך שיתוף פעולה פורה בין רמב"ם ובין חברות תרופות וארגוני מחקר מהארץ והעולם. במחקר קליני ישנה אפשרות להיחשף לתרופות ופרוצדורות חדשניות שלא ניתן לקבלן במסגרת אחרת, וזאת לאחר שאלו אושרו על ידי ועדת האתיקה המוסדית - וועדת הלסינקי ברמב"ם, ועל ידי משרד הבריאות. הפעילות המחקרית שמה בראש מעייניה את בטיחותם, זכויותיהם ורווחתם של המטופלים, באמצעות מעקב צמוד של צוות רב מקצועי במרפאה.

מטופל שמועמד לכניסה למחקר מקבל טרם השתתפותו במחקר הסבר מלא על המחקר, איזה תרופות יקבל במסגרת המחקר, כיצד יערך המעקב במסגרת המחקר, ואילו תופעות לוואי יכולות להופיע. כחלק מתהליך הכניסה למחקר המטופל יקרא טופס הסכמה בשפתו, ועליו לחתום על הסכמה למחקר לפני שניתן להכניסו. אחרי החתימה על הסכמה נערכות מספר בדיקות כדי לבדוק התאמה של המטופל למחקר. מטופל שנמצא מתאים להכנס למחקר יראה על ידי רופא המחקר לפני כל טיפול והטיפול ינתן בכדורים בבית או במסגרת אישפוז יום אונקולוגי על ידי אחות אונקולוגית. תרופות מחקר מעטות מאד ניתנות באישפוז. תוך כדי המחקר החולה יעבור בדיקות נוספות כדי לבדוק את יעילות הטיפול ולוודא שאין תופעות לוואי חריגות. כמו כן מטופלי המחקר ילוו על ידי מתאמת מחקר אישית, שתהיה אחראית על קביעת התורים של המטופל לפי לו"ז המחקר, ותוכל לקשר בינו לבין הרופא המטופל בימים שאינם ימי הביקור. המטופל יכול להחליט לצאת מהמחקר בכל שלב, ולהודיע על כך לרופא המחקר.

 השאירו פרטים ונחזור אליכם

מי יכול להשתתף?

מחקר קליני מבוצע תחת פרוטוקול ידוע ומאושר מראש ויש עליו פיקוח הדוק ורציף של כל הנוגעים בדבר, לרבות יזם המחקר, חוקר אחראי, בית החולים ומשרד הבריאות.

לכל מחקר יש פרוטוקול מסודר, המגדיר באמצעות רשימה של קריטריונים להכללה ולאי הכללה במחקר מי מתאים להשתתף מצד אחד, ומאידך, את מי אין לכלול, על מנת לוודא שרק מטופלים אשר הטיפול החדשני עשוי להועיל להם אכן יצורפו למחקר.

הפרוטוקול מפרט את שלבי המחקר, מציין את מספר המטופלים שישתתפו ומי יכול להשתתף במחקר, אילו בדיקות רפואיות צריך לעבור המטופל ,איך יקבל את הטיפול וכיצד יתבצע המעקב.

רק לאחר שהמטופל קיבל בעל פה את כל ההסברים והבין את משמעותם, הוא חותם על  "טופס ​​ההסכמה מדעת​", עליו חותם גם הרופא. העתק של הטופס החתום נמסר לידי המשתתף. הטופס חייב להיות בשפת האם או בשפה אותה המשתתף מכיר ברמה של הבנה בעל פה, קריאה וכתיבה. כדאי שהמשתתף יחתום על הטופס לאחר שחשב היטב, קיבל תשובות לכל שאלותיו והתייעץ עם גורמים נוספים.

צרו איתנו קשר

מחקרים מוקדמים (פאזה ראשונה)

המחקר הקליני באונקולוגיה מתמקד בפיתוח תרופות ותכשירים ובמציאת הטיפול המיטבי במחלת הסרטן, על סוגיה ושלביה השונים, ונעשה תוך שיתוף פעולה פורה בין רמב"ם ובין חברות תרופות וארגוני מחקר מהארץ והעולם. במחקר קליני ישנה אפשרות להיחשף לתרופות ופרוצדורות חדשניות שלא ניתן לקבלם במסגרת אחרת, וזאת לאחר שאלו אושרו על ידי ועדת האתיקה המוסדית - וועדת הלסינקי ברמב"ם ועל ידי משרד הבריאות. הפעילות המחקרית שמה בראש מעייניה את בטיחותם, זכויותיהם ורווחתם של המטופלים, באמצעות מעקב צמוד של צוות רב מקצועי במרפאה

קצת עלינו

בראש יחידת המחקר של המערך האונקולוגי ברמב"ם עומדת דר' אביבית פאר, רופאה בכירה במכון האונקולוגי, אחראית על תחום גידולי השתן והמין ומנהלת המחקרים הקליניים ברמב"ם ובעלת נסיון רב בתחום. יחד איתה מנהלת את תחום מחקרי פאזות מוקדמות (פאזה ראשונה) דר' רות פרץ, רופאה בכירה במכון האונקולוגי וראש המעבדה לגידולי נשים. בתחום הפאזות הראשונות היחידה שלנו היא מהמובילות בארץ ויש אליה רשימת המתנה של מטופלים שברוב במקרים אין טיפול יעיל אחר למחלתם.
בכל שנה נפתחים כ 50 מחקרים חדשים ביחידת המחקר, ומטופלים כ 300 מטופלים מרחבי הארץ ומחו"ל. אנחנו גאים ביכולתנו להציע למטופלים בישראל בכלל ובצפון הארץ בפרט את הטיפולים החדשניים ביותר הקיימים בעולם ולהרחיב את אפשרויות הטיפול שעומדות בפני מטופלינו, וכל זאת ללא תשלום, ובליווי צוות הרופאים הבכיר, האחיות ומתאמות המחקר.

כתבו עלינו