השתתפות במחקר קליני אונקולוגי
השתתפות במחקר קליני אונקולוגי

השתתפות במחקר קליני אונקולוגי

מרכז המחקרים

טיפול בתרופות חדשניות לחולי סרטן

יחידת המחקרים הקליניים של המערך האונקולוגי ברמב"ם הינה היחידה מסוגה בצפון. יחידת המחקר שמה לה למטרה למטרה להביא לחולי סרטן את הטיפולים החדשניים ביותר הקיימים בעולם, תוך דגש על מצוינות מקצועית ויחס אישי למטופל.

התרופות הניתנות למטופלים הינן תרופות חדשניות פרי פיתוחן של חברות תרופות בינלאומיות גדולות, ישראליות ואירופאיות.

יחידת המחקר ברמב"ם  מקשרת בין החולה לרופא האחראי על המחקר. חולים שאין עבורם מחקר מתאים כרגע - נתוניהם נשמרים, והיחידה תפנה אליהם ברגע שייפתח מחקר מתאים.

לבדיקת התאמה

מחקרים

בדיקת התאמה למחקר

לבדיקת התאמה למחקר מלאו את הטופס או התקשרו  04-7776731 בשעות 13:00-08:00.
שם מלא
טלפון
דואר אלקטרוני
אזור מגורים
טיפול קודם
כאן אפשר לספר לנו קצת על המחלה (לא חובה)

מה זה מחקר קליני?

המחקר הקליני באונקולוגיה מתמקד בפיתוח תרופות ותכשירים ובמציאת הטיפול המיטבי במחלת הסרטן, על סוגיה ושלביה השונים, ונעשה תוך שיתוף פעולה פורה בין רמב"ם ובין חברות תרופות וארגוני מחקר מהארץ והעולם. במחקר קליני ישנה אפשרות להיחשף לתרופות ופרוצדורות חדשניות שלא ניתן לקבלן במסגרת אחרת, וזאת לאחר שאלו אושרו על ידי ועדת האתיקה המוסדית - וועדת הלסינקי ברמב"ם, ועל ידי משרד הבריאות. הפעילות המחקרית שמה בראש מעייניה את בטיחותם, זכויותיהם ורווחתם של המטופלים, באמצעות מעקב צמוד של צוות רב מקצועי במרפאה.

מטופל שמועמד לכניסה למחקר מקבל טרם השתתפותו במחקר הסבר מלא על המחקר, איזה תרופות יקבל במסגרת המחקר, כיצד יערך המעקב במסגרת המחקר, ואילו תופעות לוואי יכולות להופיע. כחלק מתהליך הכניסה למחקר המטופל יקרא טופס הסכמה בשפתו, ועליו לחתום על הסכמה למחקר לפני שניתן להכניסו. אחרי החתימה על הסכמה נערכות מספר בדיקות כדי לבדוק התאמה של המטופל למחקר. מטופל שנמצא מתאים להכנס למחקר יראה על ידי רופא המחקר לפני כל טיפול והטיפול ינתן בכדורים בבית או במסגרת אישפוז יום אונקולוגי על ידי אחות אונקולוגית. תרופות מחקר מעטות מאד ניתנות באישפוז. תוך כדי המחקר החולה יעבור בדיקות נוספות כדי לבדוק את יעילות הטיפול ולוודא שאין תופעות לוואי חריגות. כמו כן מטופלי המחקר ילוו על ידי מתאמת מחקר אישית, שתהיה אחראית על קביעת התורים של המטופל לפי לו"ז המחקר, ותוכל לקשר בינו לבין הרופא המטופל בימים שאינם ימי הביקור. המטופל יכול להחליט לצאת מהמחקר בכל שלב, ולהודיע על כך לרופא המחקר.

 בדקו התאמתכם למחקר קליני

חשוב לדעת

מחקר קליני מבוצע תחת פרוטוקול ידוע ומאושר מראש ויש עליו פיקוח הדוק ורציף של כל הנוגעים בדבר, לרבות יזם המחקר, חוקר אחראי, בית החולים ומשרד הבריאות.

לכל מחקר יש פרוטוקול מסודר, המגדיר באמצעות רשימה של קריטריונים להכללה ולאי הכללה במחקר מי מתאים להשתתף מצד אחד, ומאידך, את מי אין לכלול, על מנת לוודא שרק מטופלים אשר הטיפול החדשני עשוי להועיל להם אכן יצורפו למחקר.

הפרוטוקול מפרט את שלבי המחקר, מציין את מספר המטופלים שישתתפו ומי יכול להשתתף במחקר, אילו בדיקות רפואיות צריך לעבור המטופל ,איך יקבל את הטיפול וכיצד יתבצע המעקב.

רק לאחר שהמטופל קיבל בעל פה את כל ההסברים והבין את משמעותם, הוא חותם על  "טופס ​​ההסכמה מדעת​", עליו חותם גם הרופא. העתק של הטופס החתום נמסר לידי המשתתף. הטופס חייב להיות בשפת האם או בשפה אותה המשתתף מכיר ברמה של הבנה בעל פה, קריאה וכתיבה. כדאי שהמשתתף יחתום על הטופס לאחר שחשב היטב, קיבל תשובות לכל שאלותיו והתייעץ עם גורמים נוספים.

לבדיקת התאמה

מחקרים מוקדמים (פאזה ראשונה)

המחקר הקליני באונקולוגיה מתמקד בפיתוח תרופות ותכשירים ובמציאת הטיפול המיטבי במחלת הסרטן, על סוגיה ושלביה השונים, ונעשה תוך שיתוף פעולה פורה בין רמב"ם ובין חברות תרופות וארגוני מחקר מהארץ והעולם. במחקר קליני ישנה אפשרות להיחשף לתרופות ופרוצדורות חדשניות שלא ניתן לקבלם במסגרת אחרת, וזאת לאחר שאלו אושרו על ידי ועדת האתיקה המוסדית - וועדת הלסינקי ברמב"ם ועל ידי משרד הבריאות. הפעילות המחקרית שמה בראש מעייניה את בטיחותם, זכויותיהם ורווחתם של המטופלים, באמצעות מעקב צמוד של צוות רב מקצועי במרפאה

אודות היחידה

בראש יחידת המחקר של המערך האונקולוגי ברמב"ם עומדת דר' אביבית פאר, רופאה בכירה במכון האונקולוגי, אחראית על תחום גידולי השתן והמין ומנהלת המחקרים הקליניים ברמב"ם ובעלת נסיון רב בתחום. יחד איתה מנהלת את תחום מחקרי פאזות מוקדמות (פאזה ראשונה) דר' רות פרץ, רופאה בכירה במכון האונקולוגי וראש המעבדה לגידולי נשים. בתחום הפאזות הראשונות היחידה שלנו היא מהמובילות בארץ ויש אליה רשימת המתנה של מטופלים שברוב במקרים אין טיפול יעיל אחר למחלתם.
בכל שנה נפתחים כ 50 מחקרים חדשים ביחידת המחקר, ומטופלים כ 300 מטופלים מרחבי הארץ ומחו"ל. אנחנו גאים ביכולתנו להציע למטופלים בישראל בכלל ובצפון הארץ בפרט את הטיפולים החדשניים ביותר הקיימים בעולם ולהרחיב את אפשרויות הטיפול שעומדות בפני מטופלינו, וכל זאת ללא תשלום, ובליווי צוות הרופאים הבכיר, האחיות ומתאמות המחקר.

כתבו עלינו