צ'י קונג

צ'י- קונג – פעילות חדשה למטופלים במערך האונקולוגי ברמב"ם.

בעקבות הקורונה ובעזרת תרומת מטופל שהתנסה בפעילות זו, התאפשרה לאחרונה פעילות מיוחדת למטופלים במערך האונקולוגי ברמב"ם- תרגול תרגילי צי קונג מהבית.

מה זה צ'י קונג?

צ'י קונג היא סדרה של תרגילי תנועה שמבוססת על תורת בריאות סינית עתיקת יומין. והתרגילים המתורגלים באומנות זו מביאים את המתאמן בהם לאיזון ושלווה בכל הרמות.

צ'י = אנרגיית החיים, אוויר. קונג = מיומנות, יכולת, הנרכשת דרך אימון ותרגול.

הצ'י זורם בגופנו בערוצים המכונים מרידיאנים ,אשר מובילים אותו אל האיברים הפנימיים.
במידה ועולות חסימות בזרימת הצ'י תפחת כמות האנרגיה המגיעה אל האיבר ולאט לאט הוא יצא מתיפקוד ראוי דבר שיוציא את המערכת כולה מאיזון ואז נחוש בעייפות, חולשה, כאב, מחלה ועוד.
דרך אימון בצ'י קונג אנו מאפשרים פתיחה של המרידיאנים והזרמת הצ'י בצורה טובה ומאוזנת, מחזקים ומעשירים את מרכזי הצ'י בגופנו ומאפשרים חיבור ל"שדה הצ'י" שסביבנו  להוות מקור לאנרגיית חיים מועילה.
דרך תירגול נשימה והכנסת צ'י מהאויר אנו משפרים את החיות שבנו וכך את כל רמות החיים שלנו : פיזית, נפשית, אנרגטית ורוחנית.

במחקרים מדעיים על שיטת פעילות זו אצל מטופלים במהלך טיפול אונקולוגי ולאחריו, נמצא שיש מקום ליישום שיטה זו להקלה במצבי עייפות, חולשה, קשיי שינה, הפגת מתחים, שיפור יציבה והקלה בחרדות.

התרגול בצ'י קונג מדגיש עבודה מלאת מודעות לתנועה ולנשימה התרגילים נעשים באיטיות וברכות, כמעט ללא מאמץ, עם זאת הגוף מתחזק ומתגמש מאוד, היציבה והקואורדינציה משתפרות לאין שיעור וכן יכולת הריכוז והמיקוד במהלך האימון או מדגישים את הרכות והשלווה ומאפשרים למתח להשתחרר מגופנו.

האימון מתאים לכל אדם בכל כושר. ניתן להצטרף לפעילות בכל שלב ואין צורך בידע מוקדם.

אחד מהמשתתפים בפעילות תאר את התנסותו בפעילות: "הסיבה העיקרית שבגינה אימצתי את תרגול הצ'י קונג היא בראש וראשונה בשל הדגש על תרגולי נשימה שהיה חשוב לי לשקם בעקבות הטיפול בגידול הריאה שהיה לי. בנוסף לכך מצאתי את התרגילים המאתגרים את יכולות שיווי המשקל, חשובים לצורך יציבה והקטנת הסיכון לנפילות או נזק מנפילה. מדריך הקורס מנוסה ומגוון את השיעורים מבחינת אוסף התרגילים ורמת הקושי שלהם."

את הפעילות מדריך אוג'ס ולדמן, מדריך עוסק באמנות הצ'י קונג והטאי צ'י  כ-30 שנה. שהה שנים רבות במזרח אסיה בעיקר בהודו יפן וסין שם למד והשתלם באומניות אלו, מדריך מוסמך מטעם בי"ס למאמנים וינגייט, ההתאחדות הבריטית לטאי צ'י ,וממורי הציננג צ'י קונג של ד"ר פאנג בסין. לימד שנים רבות במכללות לרפואה משלימה, מייסד ומנהל את בי"ס לצ'י קונג , טאי צ'י ומדיטציה בפרדס חנה.

מטופלים במערך האונקולוגי ובני משפחותיהם המעוניינים להצטרף לפעילות זו יכולים לשלוח דואר אלקטרוני ל
  [email protected]