מרפאת צעירים

תמונה ראשית

מרפאת צעירים בימי קורונה

השרות ניתן כסדרו כמעטפת מקצועית מייעצת ותומכת גם בזמנים מאתגרים אלה, חלקו באמצעות טלאמדיסין. ניתן לקבל מענה לבעיות רפואיות דחופות, מענה תמיכתי וסיוע בתאום מול הגורמים המקצועיים השונים כבימים רגילים. כמו-כן, בימים אלו  מתקיימת פעילות מקוונת באמצעות תוכנת ה-  ZOOM, אליה ניתן להצטרף. יצירת הקשר עם האחות באמצעות המייל [email protected]

מרפאת צעירים

התכנית לצעירים החולים במחלת הסרטן, המטופלים בבית חולים רמבם, הוקמה במטרה לסייע בהתמודדות עם האתגרים הייחודיים במהלך תקופת המחלה והטיפול ולהעניק מעטפת תומכת נוספת, הכוללת יעוץ מקצועי בתחומים שונים ומגוונים ומתן מענה במסגרת בית החולים תוך שמירה על רצף הטיפול. מטרת המרפאה היא מתן מידע ויעוץ מקצועי לגבי אפשרויות הטיפול התומך השונות, לסייע לזהות תסמינים שמצריכים בדיקת רופא ותיאום דרכי התקשרות לגורם מקצועי בעת הצורך

הנושאים העיקריים

שימור פוריות 
תסמינים הורמונאליים  
ייעוץ זוגיות/ מיניות 
שירות פסיכולוגי 
שירות סוציאלי
רפואה משלימה 
אסטרטגיות למניעת לימפאדמה 
שימור תפקוד רצפת האגן 
שימור תפקוד קוגנטיבי ( קשב וריכוז).

כחלק משירות תכנית הצעירים מתקיימים מפגשי קבוצות מידע ותמיכה, בהן ניתן מידע עדכני מקצועי בתחומים השונים על ידי אנשי מקצוע, במטרה להעצים את תמיכה ולהקנות דרכי התמודדות
.

רישום מראש על בסיס מקום פנוי
.
למי מיועד:  מטופלים בני 18 עד 45 ובני משפחותיהם בטיפול יום/ביקורת במרפאה/מאושפזים.
מועד המפגשים:  בימי שלישי כשעה וחצי 12:00 עד 13:30, נתון לשינויים.
רצוי להתעדכן בקישור המצורף
מקום מקום המפגש:  בניין אונקולוגיה "פישמן" חדר ישיבות קומה 4 .
דרכי רישום   [email protected] 
או השארת הודעה במענה הקולי 04-7773383.

לוח תוכנית הדרכת קבוצות מידעה לצעירים>>
 
התכנית פועלת בשיתוף עם המיזם החברתי חלאסרטן ובשיתוף האגודה למלחמה בסרטן. לינק לכניסה  לפייסבוק  או לאתר חלאסרטן ללוח בוגרים מטופלים מחלימים מלווים מטופלים.

זימון תורים - מרפאת צעירים

לזימון תור בדרך היעילה והקצרה ביותר לחצו על הכפתור דוא"ל ושלחו אלינו את ההפניה שברשותכם

ניתן גם לבקש שנחזור אליכם בעזרת מילוי טופס יצירת קשר

שימו לב, לאחר קביעת התור תישלח אליכם לטלפון הנייד הודעת SMS בצירוף ההזמנה.

מומלץ להוריד לטלפון הנייד את אפליקציית Dial My App המסייעת בזימון תור 24/7
להורדת האפליקציה>

מטופל חדש 
עליך להעביר את המסמכים הבאים באמצעות דואר אלקטרוני או פקס:
*הפניה מרופא משפחה*סיכום אשפוז*תוצאות מעבדה פתולוגית
יש לציין על גבי המסמכים כתובת מלאה ומספרי טלפון כולל טלפון נייד.
נציגת  מרכז מידע תיצור איתך קשר טלפוני
מטופל חוזר
נא לפנות ליחידה בה הינך מטופל לזימון תור.

טיפול משלים ותומך - מערך אונקולוגי

רפואה משלימה

השירות לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
שילוב רפואה משלימה במערכים אונקולוגיים בעולם המערבי הפך לנושא בעל חשיבות בשיפור איכות חיי המטופלים שאובחנו עם מחלת הסרטן. יש מודעות לכך שיש צורך הולך וגובר להיענות לצרכי מטופלים ובני משפחותיהם להורדת מתח וחרדה והתמודדות עם תלונות שקורות בעקבות המחלה או כתופעות לוואי לטיפולים. קיימת הבנה שרפואה משלימה מהווה אופציה טיפולית המועדפת ע"י מטופלים רבים. מרבית המרכזים האונקולוגיים המובילים בעולם, הכניסו נגזרות שונות מתחום הרפואה המשלימה כחלק בלתי נפרד מהטיפול, במטרה להקל על מצוקה בעקבות המחלה והטיפולים הקשורים בה. מטופלים נעזרים רבות באמצעים מתחום זה לשיפור איכות חיים כללי ולהקלה ממוקדת במצבים שכיחים כמו מתח, חרדה, קשיי שינה, גלי חום, נוירופתיה, ירידה בתיאבון, חולשה, ירידה באנרגיה הכללית, ותופעות אחרות. הטיפולים ברפואה משלימה שניתנים במסגרת המערך האונקולוגי ברמבם כוללים:

ליווי רוחני

הליווי הרוחני מחזק את משאבי הרוח של האדם, תוך התייחסות למערכת אמונותיו, ערכיו ותפיסת עולמו. הליווי הרוחני מאפשר לאדם הנמצא במצבי מצוקה ומשבר, סבל או אובדן להכיר ולפתח את המשאבים הרוחניים הפנימיים שלו.
 
בעת התמודדות עם משבר כמו מחלה קשה, לעיתים עולה בקרב המטופלים תחושה, שעולמם התערער והם מתמודדים עם שאלות כגון:
איך אפשר להמשיך מכאן? מהו המקום הזר הזה אליו הגעתי? האם אני "מזהה" את עצמי במראה? מה "הטעם" אם איבדתי חלקים רבים משגרת יומי וזהותי? איזה משמעות יש לכל זה? איך ארגיש מובן ונתמך על ידי סביבתי הקרובה?
 
הליווי הרוחני, עם סקרנות, ענוה, כבוד, ויראה, מציע להכיר את האדם הייחודי הזה: מי הוא, מה הוא עובר, ומה הכי חשוב לו. נוכחותו התומכת של המלווה הרוחני  מאפשרת למטופלים להביע את אשר על ליבם, ואף את הכעסים והאובדנים. ביחד מגלים מחדש את התקוות ומקורות הכוח, שומרים על תחושת הזהות וכבוד העצמי, מזהים ערכים עיקריים, ומסייעים להחזיר תחושת משמעות ותכלית, לרגע הזה ולבאים אחריו. החיים השתנו, אבל הם החיים היחידים שיש.
 
אדם יכול לפנות אל משאבי הרוח ממקורות שונים – יש המוצאים אותם בנוף או בטבע, יש הפונים למוסיקה או לאומנות, יש המוצאים בקריאת טקסטים שונים מן המקורות או מודרניים, יש המוצאים את הכוח באמונה זו או אחרת וישנם מרחבים נוספים. חווית החיבור לרוח בדרך כלל היא מקום יותר שלו.
 
המלווים הרוחניים ברמב"ם נפגשים עם האדם המטופל או עם בני משפחתו ומציעים להם – אוזן קשבת ולב פתוח, ליווי בשיחה, ברגע של הצטרפות אל שקט, מגע עם משהו מעבר למחלה או למצוקה הנוכחית. לעיתים המפגש הוא שיחה, לעיתים הרפיה, מדיטציה, תפילה משותפת (סדורה או אישית), לימוד של טקסט, עדות לסיפור חיים ולתרומתו לעולם ועוד.
 
בקשת פגישה עם מלווה רוחני:
לאדם מאושפז או מלוויו – פנו אל הצוות המטפל ובקשו שיזמינו מלווה רוחני.
מטופלים במרפאות או בטיפול יום – יכולים לפנות אל אחות הצוות על מנת לתאם פגישה.
  

מרפאת תזונה

בעת מחלה, צרכיו התזונתיים של החולה משתנים. לעיתים המחלה עצמה גורמת לקשיים מסוימים באכילה או בספיגת המזון. בנוסף, במהלך הטיפולים האונקולוגיים עלולים המטופלים לחוות סימפטומים ותופעות לוואי המשפיעים אף הם על מצבו התזונתי של המטופל ביניהם ירידה במשקל, בחילות, הקאות, שלשולים, עצירות, חוסר תאבון ועוד.
מטופל במצב תזונתי תקין יוכל לעבור את הטיפולים בצורה רציפה וטובה יותר, לחוות פחות תופעות לוואי תזונתיות ולהפחית את הסיכון לסיבוכים נוספים הנובעים ממצב תזונתי ירוד או תת תזונה.
בנוסף לכך, אורח חיים בריא לאחר תקופת הטיפולים יכול לפחית את הסכנה לחזרת המחלה, כפי שהוכח במחקרים גדולים שבוצעו בעולם במחלימים מסרטן השד וסרטן המעי הגס.
 
במכון האונקולוגי, בנוסף לדיאטניות העובדות במחלקות האשפוז, פועלת מרפאת תזונה התומכת בחולים אמבולטוריים בכל שלבי הטיפול במחלה ובכל סוגי הטיפול. הטיפול כולל פגישות ייעוץ ומעקב וניתן ע"י דיאטניות קליניות המתמחות בתזונה לחולי סרטן.
 
המרפאה פועלת בימים ב', ג', ד' בשעות הבוקר. הפניות ניתן לקבל דרך הצוות המטפל או האחות האחראית על המרפאה. קביעת התורים מתבצעת על ידי אחות המרפאה.