לדף הבית
לדף הבית
בית חולים רמב"ם | מרכז רפואי רמב"ם | הקריה הרפואית רמב"ם
מנהלת המכון
ד"ר חגית בריס פלדמן

המכון הגנטי מציע שירותי ייעוץ ואיבחון, במטרה למנוע לידת ילדים עם מומים מולדים ופיגור. כמו כן, פועל המכון להפחית את הסיכון ללקות במחלות סרטניות קשות ולתווך בבחירת הטיפול המתאים ביותר לחולים.

המכון שם לו למטרה, לעמוד בחזית ההתפתחות הטכנולוגית בתחום הגנטיקה, ע"י שילוב ידע בתחום הרפואה (גנטיקה קלינית) עם ביוטכנולוגיה מתקדמת ביותר, במטרה לזהות שינויים גנטיים, הן ברמה הכרומוזומלית (ציטוגנטיקה) והן ברמת הדנ"א (גנטיקה מולקולרית).

המכון מציע את השירותים הבאים:

  • בדיקה, ייעוץ ואיבחון של מחלות גנטיות - ייעוץ ואבחון טרום לידתי, אונקוגנטי וייעוץ ואיבחון גנטי למחלות תורשתיות שונות, לרבות מחלות גנטיות ייחודיות.
  •  איבחון של בעיות כרומוזומליות בשיטות ציטוגנטיות - איבחון טרום לידתי של הפרעות כרומוזומליות, זיהוי שינויים ציטוגנטיים בחולי סרטן, בדיקת כרומוזומים בדם במצבים שונים ובדיקות ,FISH לזיהוי הפרעות כרומוזומליות מזעריות.
  •  איבחון מחלות גנטיות בשיטות מולקולריות ברמת הדנ"א - איבחון מוטאציות גנטיות למחלות שונות היכולות לעבור בתורשה, לרבות ממי שפיר או סיסי שליה, וביצית מופרית בטרם השרשה (PGD).

בצד העבודה השוטפת, עוסק צוות המכון לעיתים קרובות גם במחקרים בתחום הגנטיקה כמו, לדוגמא: זיהוי הבסיס הגנטי של סרטן שד/שחלה/לבלב תורשתי וזיהוי הגורמים המשפיעים על התפרצות המחלה. וכן מחקר בנושא מחלת הפרקינסון - זיהוי הגורמים הגנטיים של מחלת פרקינסון ואיתור גורמים המשפיעים על התפרצות המחלה.

רמב"ם info  
פאנל המומחים של 'אדם' - רפואת ילדים על שולחן הדיונים
 
תגיות
גנטי, גנטיקה, מכון גנטי, גנתיקה, גנתי, מכון גנתי
שעות פעילות
א-ה 08:30-16:00
דרכי התקשרות
זימון תורים
1-700-50-51-50
מזכירות
04-8542456
מיקום
מאייר ביה"ח לילדים (בניין מס' 5)
קומה: 1 - אגף חדש
למפת הגעה
מרכז מידע
אפשרויות מימון
זימון תורים
חוק זכויות החולה
מידע למטופל ולמבקר
מידע על התחייבויות
למרכז המידע
סגול - מרכז הקניות ברמב"ם