לדף הבית
לדף הבית
בית חולים רמב"ם | מרכז רפואי רמב"ם | הקריה הרפואית רמב"ם
מנהל המכון
פרופ' ידידיה בנטור

המכון הארצי למידע בהרעלות שבקריה הרפואית רמב"ם, הוא גוף מרכזי של משרד הבריאות, והיחידי בארץ, המייעץ בנושא הרעלות בבני אדם, למערכת הבריאות ולציבור הרחב.

ייעוצים בנושא הרעלות חדות (אקוטיות; טוקסיקולוגיה קלינית) בלבד ניתנים 24 שעות ביממה. בשאלות הנוגעות למידע תרופתי (פרמקולוגיה קלינית), והשפעת תרופות, כימיקלים ורעלים אחרים על ההריון וההנקה (טוקסיקולוגיה של הרבייה - reproductive toxicology) ניתן לפנות רק בימים ראשון עד חמישי בשעות 09:00 עד 15:00.

כמו כן, פועל המכון במישור הלאומי, בתחומי מניעת הרעלות והיערכות לאירוע הרעלה המוני, ובמתן ייעוץ וסיוע לגופים ממשלתיים, כמו משרד הבריאות וחיל הרפואה.

המעבדה לטוקסיקולוגיה ופרמקולוגיה קלינית של המכון, משרתת את הקריה הרפואית רמב"ם, כמו גם בתי חולים אחרים, קופות חולים ומפעלים.השירות ניתן בעיקר בתחום ניטור תרופות, טוקסיקולוגיה דחופה, טוקסיקולוגיה תעסוקתית ובדיקות מיוחדות.

המכון פועל במישור האקדמי, הן ברמת ההוראה של סטודנטים לרפואה, מתמחים, אחיות ורוקחים והן ברמת המחקר בתחום ההרעלות, תוך שהוא מקיים קשרים רציפים עם אוניברסיטאות, מכונים ואיגודים בינלאומיים.

צוות היועצים של המכון, מורכב ברובו מרופאים מומחים ברפואה פנימית, ברפואת ילדים ובפרמקולוגיה קלינית, אשר עברו הכשרה ממושכת בטוקסיקולוגיה קלינית.

רמב"ם info  
עזרה ראשונה לנפגעי הרעלות
 
שעות פעילות
א-ה 08:00-15:00
דרכי התקשרות
מזכירות
04-8542725
מיקום
מגדל סמי עופר (בניין מס' 1)
קומה: 1
למפת הגעה
מרכז מידע
אפשרויות מימון
זימון תורים
חוק זכויות החולה
מידע למטופל ולמבקר
מידע על התחייבויות
למרכז המידע
סגול - מרכז הקניות ברמב"ם